Dobré rady

Jak si vybrat správnou velikost prstenu?

Abyste si vybrali prsten, který vám „padne“, je nutné nejprve určit jeho velikost. Pokud jste si někdy kupovali prsten v klenotnictví, tak vám pravděpodobně klenotník změřil prst klenotnickým kroužkem. Velikost prstenu (např. 54, 56, 59 apod.) je dána obvodem prstu v milimetrech. Pokud neznáte velikost prstenu pro váš prst, můžete ji jednoduše zjistit pomocí následujícího návodu:
 
 
Budete potřebovat provázek, fixu a měřítko (např. pravítko nebo metr).
 
 1.) udělejte na provázku čárku fixem
 2.) obtočte provázek kolem prstu, který chcete změřit
 3.) v místě, kde je čárka fixem udělejte druhou čárku na druhý konec provázku
 4.) provázek přiložte k měřítku a změřte vzdálenost mezi dvěma čárkami
 5.) vzdálenost v milimetrech odpovídá velikosti prstenu. (např. délka 58 mm odpovídá velikosti 58)
 
Pozor! Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.
 
Pozor! Tloušťka prstu se během dne může mírně měnit. Nejpřesněji velikost prstenu změříte při pokojové teplotě a když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.
 
TIP: Pokud se rozmýšlíte mezi dvěma velikostmi prstenu, zvolte tu menší. Pokud nemáme v nabídce naměřenou velikost prstenu, můžete si vybrat o číslo větší nebo menší. Zpravidla to není na závadu.

 
JAK PEČOVAT O DIAMANTY A DIAMANTOVÉ ŠPERKY
  
Vaše diamantové šperky Vám splnily jeden z životních snů. Je samozřejmé, že chcete, aby jejich krása a úžasný lesk byly stejné, jako když jste je dostali. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých rad, jak pečovat o své diamantové šperky.
 
 
Ochraňujte své diamanty
 
Přestože jsou diamanty nejtvrdším nerostem, mohou se poškrábat. Diamant se totiž poškrábe o jiný diamant. Je tedy důležité uchovávat diamantové šperky odděleně v samostatných krabičkách, aby se vzájemným třením nepoškrábaly. Diamantové šperky nikdy nenoste, pokud budete dělat těžkou práci, neboť by se vám mohly pacičky, které drží diamant, uvolnit a velmi snadno byste svůj diamant ztratili. Jako prevenci doporučujeme navštívit při intenzivním nošení každých 6 měsíců šperkaře, aby zkontroloval a případně upravil usazení diamantů.
 
 
Čištění vašich diamantů
 
Buďte si jistí, že se Vaše diamanty budou vždy třpytit, pokud je budete pravidelně čistit. Dále jsou uvedené doporučené metody.
 
Nechte čištění profesionálům
 
Je to nejlepší způsob, pokud si chcete být zároveň jistí, že máte diamant pevně usazený v objímce, kontrolu tedy spojíte s vyčištěním diamantu.
 
Jemné tekuté mýdlo
 
Namočte své šperky do vlažné vody s jemným tekutým mýdlem. Lehce šperky vyčistěte měkkým kartáčkem na zuby. Potom každý šperk opláchněte pod vlažnou tekoucí vodou. Šperky opatrně osušte v jemné tkanině. Ujistěte se, že v nádobě nemáte žádný šperk, a teprve pak umývací lázeň vylijte.
  
Domácí čpavek
 
Umístěte šperky do roztoku 1:1 amoniaku a studené vody na půl hodiny. Vyndejte je a jemným štětcem je oprašte z obou stran. Potom je dejte podruhé do roztoku, opláchněte je pod tekoucí vlažnou vodou a usušte v papírové utěrce.
  
Vodka on the Rocks
 
Nikdo neví, jak byl tento způsob vynalezen, ale je to bezpečný způsob, jak si své diamanty vyčistit. Jednoduše stačí položit Vaše diamanty do sklenice s vodkou. Poté je stačí osušit v jemné tkanině
Uloženka a Uloženka partner

Nově jsme pro Vás připravili možnost vyzvednutí i platby Vámi objednaného šperku ve stovkách poboček Uloženka a Uloženka partner v ČR i na Slovensku.

EET

E-shop www.diamantovysperk.cz je řádně registrovaný na Finančním úřadu.

ODBĚR NOVINEK
DOPORUČUJEME