Obchodní podmínky

OBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

Odesláním závazné objednávky se zákazník zavazuje k akceptování obchodních podmínek e-shopu www.diamantovysperk.cz
 
E-shop www.diamantovysperk.cz je řádně registrován na Finančním úřadu.
 
 
Záruka vrácení peněz
 

Více viz. Zrušení objednávky a vrácení zboží.

 1. Zboží zakoupené v naší internetové prodejně může zákazník vrátit do 14-ti dnů od doručení bez udání důvodu. Zboží na zakázku - viz. Vrácení zboží
 2. V případě vrácení dle bodu 1. však musí být zboží nepoškozené, nepoužité, čisté, v originálním a nepoškozeném balení s nepoškozenou etiketou a musí obsahovat veškeré dodací doklady (dodací list, záruční list, doklad o zaplacení, certifikát, návod k použití, atd.). V případě nedodržení těchto podmínek nebude vrácení zboží prodejcem akceptováno.
 3. Zboží je možno vrátit formou doručení na naší adresu prostřednictvím České pošty, formou balíku (nikoli dobírky). Náklady na poštovné hradí zákazník.

 


Obecné záruční podmínky
 
 1. Naše společnost odpovídá zákazníkovi za vady zboží, jež se na tomto zboží vyskytnou v průběhu záruční doby. Při koupi zboží v internetové prodejně platí stejné záruční podmínky jako při koupi zboží "kamenné prodejně". Tzn., že zboží zakoupené v naší prodejně má záruku 24 měsíců od data převzetí zboží. Lhůta 24 měsíců vyplývá z ustanovení § 620 zákona č. 40/1964 Sb. (občanského zákoníku).
 2. Záruka se nevztahuje na zboží poškozené nevhodným užíváním, mechanickým poškozením či opotřebováním.
 
 
Reklamační podmínky
 
 1. Při převzetí Vaší objednávky doporučujeme zboží prohlédnout a zkontrolovat kompletnost dodávky a to bez zbytečného odkladu, bezprostředně po převzetí.
 2. V případě, že zákazník zjistí na dodaném zboží vady, má možnost toto zboží reklamovat:
  2.1  Zboží u nás zakoupené je možno vrátit formou doručení na naší adresu, prostřednictvím České pošty, a to formou balíku (nikoli však na dobírku). Balík musí obsahovat výrobek v originálním balení, dodací list, záruční list, doklad o zaplacení, popřípadě certifikát, a také písemné důvody reklamace.
 3. V případě uznání reklamace postupujeme takto:
  3.1  Je-li vada odstranitelná, naše společnost vadu odstraní a výrobek opraví v co možná nejkratší době k úplné spokojenosti zákazníka a to na náklady společnosti.
  3.2. Je-li vada neodstranitelná, po domluvě se zákazníkem nabízíme poskytnutí slevy, výměnu vadného zboží za nové nebo za jiný výrobek, popřípadě vrácení peněz formou složenky či složením předmětné částky na účet uvedený zákazníkem.
 4. Naše společnost zajistí vyřízení reklamace v co možná nejkratší době. Vyhrazuje si však právo možnosti využít zákonné 30-ti denní lhůty pro vyřízení reklamace ode dne přijetí. Záruční doba je prodloužena o dobu reklamačního řízení.
 
 
Dodací podmínky v ČR:
 
Nabízíme většinou výrobky, které jsou připraveny na skladě výrobce k okamžitému odběru. Po potvrzení objednávky, jedná-li se o platbu převodem, je zboží odesláno do 5 pracovních dnů od přijetí platby. Doba dodání bude vždy se zákazníkem individuálně konzultována a potvrzena. Lhůta pro dodání šperků na individuální přání je přibližně čtyři až pět týdnů.
 

Způsob dopravy:
 
Přepravu provádíme způsobem, který byl určen zákazníkem při objednávce. Zákazník má možnost výběru mezi těmito způsoby dopravy zakoupeného zboží :
  

1. Kurýrní služba DPD nebo GLS

2. Česká pošta - platba na dobírku

3. Uloženka - zboží je možné vyzvednout i zaplatit na pobočce společnosti Uloženka.

Pro vyzvednutí zásilky je možné využít i stovek poboček Uloženka partner. Odběrné místo si zákazník zvolí individuálně dle svého přání ( seznam výdejních míst na www.ulozenka.cz ). Vybrané výdejní místo zákazník uvede do poznámky k objednávce

 


Způsob platby:
 
Zákazník má možnost volby mezi těmito způsoby platby objednávaného zboží:
 
 1. Dobírka - zákazník zboží doplatí při jeho převzetí
 2. Bankovním příkazem k úhradě - zákazník zaplatí zboží převodem na účet, po obdržení platby bude zboží neprodleně vyexpedováno (nejrychlejší způsob dodání)
 3. Uloženka - zboží je možné vyzvednout a zaplatit na pobočce Uloženka nebo Uloženka partner

 

 
 
Potvrzení objednávky:
 
Pokud zákazník dokončí a potvrdí svou objednávku, souhlasí se všemi podmínkami prodeje a potvrzuje svůj nákup vybraného zboží. Objednávka vstupuje v platnost až po potvrzení přijetí objednávky prodejcem. Pokud nebude objednané zboží možno zákazníkovi dodat ve smluvené době, prodejce bude zákazníka neprodleně kontaktovat a navrhne další řešení.
 
Požadovanou velikost prstenu uveďte v komentáři k objednávce.
 
 
Zrušení objednávky a vrácení zboží:
 
I po objednání zboží může zákazník svou objednávku zrušit a od smlouvy odstoupit, avšak musí tak učinit bez zbytečného odkladu.
 
 1. V případě storna závazné rezervace před dodáním šperku konečnému zákazníkovi bude dle Obchodního zákoníku vymáhána částka 300 Kč k pokrytí nejnutnějších nákladů spojených s dodáním šperku (poštovné z a do zlatnické dílny v zahraničí, pojištění, balné). Do druhého dne od potvrzení závazné objednávky, je zrušení bez poplatku.
 
Objednávku lze zrušit tímto způsobem:
 
telefonicky na čísle: +420 603 377 803
e-mailem: na diamantovysperk@email.cz
 
(v e-mailu je třeba uvést číslo objednávky a výslovný příkaz ke zrušení objednávky)
 
 
Vrácení zboží:
 
 
 1. Zboží je možno vrátit formou doručení na naší adresu prostřednictvím České pošty, formou balíku (nikoli dobírky). Náklady na poštovné hradí zákazník.
 2. Z námi vrácené částky bude odečten manipulační poplatek 300 Kč za náklady spojené s prodejem.
 3. V případě vrácení nebo nevyzvednutí šperků zhotovených na zakázku, bude odečtena či dodatečně vymáhána částka ve výši 30% z ceny šperku (náklady na zhotovení) UPOZORNĚNÍ!!! V případě šperků vyrobených na individuální objednávku není možnost vrácení šperku. Dle ustanovení § 53 odst. 8 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy na dodávku zboží upraveného podle přání kupujícího. Pro realizaci šperků na objednávku je nutná záloha ve výši 30% z ceny šperku. Záloha je následně odečtena z ceny šperku, ale v případě, že kupující od koupě odstoupí, záloha je již nevratná!

   


Ochrana osobních údajů:
 
Osobní údaje zákazníků jsou chráněny před zveřejněním a jakýmkoli zneužitím, přičemž jsou používány výhradně pro zaslání objednané zásilky, pro komunikaci naší společnosti se zákazníkem a jeho informování o připravovaných akcích či slevách. Přístup k údajům je umožněn pouze pracovníkům naší firmy.
 

Specifikace zboží:
 
Ceny jsou uváděny v Kč/kus. Změna cen je vyhrazena.
 
 1. Hmotnost šperků je uváděna v gramech a je orientační s minimálními odchylkami od udávané váhy.
 2. Velikosti výrobků jsou uvedeny takto:
  2.1 prsteny - velikost podle zlatnické míry (obvod prstu v mm)
 3. Ryzost zlata je uváděna v karátech, a to 14 kt. pro 585/1000 a 18 kt. pro 750/1000
 4. Hmotnost drahokamů je uváděna v karátech a je označena jako ct
 5. Veškeré objednané zboží je baleno do originálních balení (dárkové krabičky).
 
 
DODÁNÍ, DOPRAVA:
 
Objednané zboží bude zasláno na adresu udanou objednavatelem v objednávkovém formuláři jako CENNÉ PSANÍ ČI BALÍK ČESKOU POŠTOU NEBO KURÝRNÍ SPOLEČNOSTÍ ( DPD, GLS ) A ULOŽENKA.CZ. Zásilka bude předána pouze do vlastních rukou objednávajícího. Zboží bude dodáno v termínu viz. Dodací lhůty.
Balné a poštovné si neúčtujeme při platbě převodem a nad 10 000 Kč při platbě na dobírku. O předání zásilky České poště, DPD, GLS či Uloženka.cz bude zákazník informován emailem.
 
 
 
 
 
 
REKLAMAČNÍ ŘÁD A ZÁRUKA
 
Nabízené šperky jsou vyrobeny ze zlata o ryzosti popisu. Všechny naše šperky jsou přezkoušeny a označeny puncem Českého puncovního úřadu (případně je přiložen atest Puncovního úřadu ČR), nebo již mají platný punc (starožitné šperky) podle zákona č.539/92 Sb., o puncovnictví a zkoušení drahých kovů.   Každý nový  šperk má svůj vlastní  certifikát s veškerými údaji jak o diamantech (váha v karátech, kvalita, barva,brus), tak i o materiálu, z kterého je zhotoven (ryzost, váha), který dostáváme společně s paragonem (daňový doklad).
 
Na všechny nové šperky zakoupené v internetovém obchodě www.diamantovysperk.cz  se vztahuje záruka 24 měsíců na vady materiálu. Jako vada materiálu není uznáváno násilné nebo jiné mechanické poškození zaviněné nesprávným používáním výrobku. (např. používání chemikálií, rozšlápnutí, poškrábání pilníkem atd.)
 
 
 
ŠPERKY STAVIORI
 
prodej šperků Staviori se řídí obchodními podmínkami společnosti:
 
 
Na každý produkt se vztahuje záruka producenta (standardně 24 měsíců, po této době je podmínečná záruka: pokud se něco stane, kontaktujte nás- určitě Vám pomůžeme. Prodáváme produkt, který nemá právo na vadu. Každý produkt má originální etiketu, drahé kameny a perly-certifikát pravosti.
Když se zákazníkovi nějaký produkt nelíbí, může jej vrátit zpět( Podmínkou vrácení zboží je nepoškozná etiketa, dále pak nesmějí být jakákoliv poškození vzniklá z viny objednávajícího, nesmějí chybět certifikáty a všechna balení, ve kterých bylo zboží dodáno).
 
Doba dodání je max. 10 dnů, ve většině případů je zásilka odeslána cca 3-7 dnů od potvrzení objednávky. V případě zakázkové výroby je doba dodání 4-5 týdnů, nebo dle popisu (Upozornění: do zakázkové výroby spadají i prsteny od velikosti 58). Pro šperky na zakázku a luxusní šperky v ceně nad 50 000 Kč je požadována záloha 30%.
 
Požadovanou velikost prstenu uveďte v komentáři k objednávce.
 
 

Poštovné, balné a pojistné zásilky :

 • Dobírka: 120 Kč (nad 10 000 Kč ZDARMA)

 • Převodem: ZDARMA (nejrychlejší způsob dodání, tzv. droppshipping)

 • Uloženka: vyzvednutí 45 Kč, vyzvednutí + platba 60 Kč

 • Dobírka SLOVENSKO: 250 Kč ( možné jen do výše objednávky 6000 Kč)

 • Převodem SLOVENSKO: ZDARMA (nejrychlejší způsob dodání, tzv. droppshipping)

 
 
 
UPOZORNĚNÍ!!! V případě šperků vyrobených na individuální objednávku není možnost vrácení šperku! Pro realizaci šperků na objednávku je nutná záloha ve výši 30% z ceny šperku. Záloha je následně odečtena z ceny šperku, ale v případě, že kupující od koupě odstoupí, záloha je již nevratná! Doba zhotovení šperku na individuální objednávku je cca 4 týdny od potvrzení objednávky, i s přepravou je potřeba počítat s přibližně pěti týdny k předání konečnému zákazníkovi.
 
 
České puncovní značky:
Uloženka a Uloženka partner

Nově jsme pro Vás připravili možnost vyzvednutí i platby Vámi objednaného šperku ve stovkách poboček Uloženka a Uloženka partner v ČR i na Slovensku.

EET

E-shop www.diamantovysperk.cz je řádně registrovaný na Finančním úřadu.

ODBĚR NOVINEK
DOPORUČUJEME